Veckoauktion den 11 september 2006

  • Order by

  • 5057 Fat
    Kina, 1800-tal, Drakfestival, Dia30
    Sold: SEK 1200

    Sold den 14 januari 2008
  • 5336 Fat
    silver, GAB, 1939, Dia. 33
    Sold: SEK 1100

    Sold den 14 januari 2008
  • 5342 Fat
    Tenn, 17/1800-tal, Dia, 26
    Sold: SEK 350

    Sold den 14 januari 2008
  • 4007 Matta
    orientalisk, 167x233 (slitage)
    Sold: SEK 450

    Sold den 4 september 2006
  • 5488 Matta
    Sold: SEK 400

    Sold den 14 januari 2008
  • 4128 Matta
    orientalisk, Afghan, 152x204 (bubblig)
    Sold: SEK 150

    Sold den 4 september 2006
  • 4601 Matta
    orientalisk, Bakhtiari, 216x318
    Sold: SEK 1000

    Sold den 14 januari 2008
  • 5486 Matta
    orientalisk, Galleri, Hamadan, 440x111
    Sold: SEK 2300

    Sold den 14 januari 2008
  • 5432 Matta
    orientalisk, Kina mörkblå, 123x220
    Sold: SEK 700

    Sold den 14 januari 2008
  • 4250 VASE
    Gullaskrufs glasbruk, höjd: 26
    Sold: SEK 100

    Sold den 4 september 2006
  • 4555 VASE
    Sold: SEK 250

    Sold den 14 januari 2008
  • 4046 VASE
    Gustavsberg, "Carrara, Kåge, höjd: 20, dia:20
    Sold: SEK 950

    Sold den 4 september 2006
  • 5577 VASE
    Nittsjö, höjd: 20
    Sold: SEK 100

    Sold den 14 januari 2008
  • 5441 VASE
    Rörstrand , sign, höjd: 21
    Sold: SEK 350

    Sold den 14 januari 2008
  • 4041 VASE
    signerad, stengods, Höganäs, dia:20, höjd: 15
    Sold: SEK 250

    Sold den 4 september 2006